Sunday 4 May 2014

Rühmatöö vs. individuaalne töö - õppematerjali koostamine

Rühmatööna tuli koostada digitaalne õppematerjal. 

Mina valisin selleks hoopis ühe oma varem koostatud õppematerjali täiendamise, mille tegin individuaalse tööna. 

Selleks valisin autoriõiguse ülesandes analüüsitud hostade õpiobjekti, mille olin koostanud 2011. aasta. 

Mida täiendamise käigus tegin? 

1. Lugesin kriitilise pilguga läbi kogu õppematerjali ja parandasin trükivead, mida märkasin. 
2. Joonistele lisasin allkirjad, tabelile pealkirja. 
3. Uuendasin välise veebilehena kasutatud üht veebilehte, kuna link ei töötanud. 
4. Koostasin kaks enesekontrollitesti ja lisasin need. Testide koostamiseks kasutasin veebikeskkonda Testmoz. Tegemist on lihtsakoelise veebikeskkonnaga, mille abil saab koostada teste. Tasuta versiooni kasutamiseks ei ole tarvis kasutajakontot luua. Testi küsimuste valik pole kuigi suur. Valida saab valikvastustega (kaks varianti: üks õige ja mitme õige valikuga) küsimuste, õige/ vale väite ja tühja välja vahel. Mina kasutasin vaid ühe õige valikvastustega küsimusi ja väidet. Testile on võimalik määrata automaatset küsimuste ja valikuvariantide järjekorra muutmist, lisada võtmesõna. Testi läbinu saab kohese tagasiside. Tagasisides näidatakse õigesti ja valesti vastatud küsimused (kahjuks vale vastuse korral õiget varianti ei näidata), õigesti vastatud küsimuste arvu kogu testi küsimustest ja õigete vastuste protsenti. Koostatud testi link tuleb endale salvestada või üles kirjutada, sest see ei ole seotud kasutajakontoga. Kui hiljem tekib soovi testi muuta või jagada, siis lingi ülesleidmine on võimatu. Igale testile tuleb panna nimi ja parool. Viimast küsitakse, kui on soov testi muuta. Pärast muutmist tuleb test uuesti avalikustada (publish). 
Oleksin tahtnud kasutada vastavusse viimise (paarilise leidmine) küsimust. Seda saab edukalt koostada HotPotatoes'is aga ma ei ole seda veel Macil tööle saanud. Samuti oleks mulle hästi sobinud ülesanne "sõnade lohistamine pildile", kuid pole leidnud veebist sellist keskkonda, mis seda võimalust pakuks. Moodle'is on selline võimalus olemas, kuid seda saan kasutada vaid Moodle'is. 
5. Lisasin mõtiskluse, mis on seotud video vaatamisega. Kahjuks eXe Learning ei võimalda välise veebilehena Youtube'i videot lisada. Nii see läkski lingina ja QR koodina. Mõtiskluse vastusena saab õppija lugeda õpetaja poolt välja toodud arutlust. 
6. Täiustasin kasutatud allikate nimekirja ja püüdsin viia vastavusse APA nõuetele.
7. Lisasin meta-andmed ja muutsin CC litsentsi, kuid mingil põhjusel viimane veebist vaadatuna ei muutunud. 

Täiendatud õppematerjal: "Hostad ja nende kasvatamine". 

No comments:

Post a Comment